Treść artykułu

XII Ogólnopolski Tydzień Kariery: Wspieramy zawodowo, wybieramy odlotowo

Trwa XII Ogólnopolski Tydzień Kariery. Celem tej akcji jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja usługi poradnictwa zawodowego. Inicjatorem i krajowym koordynatorem OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Rada Sektorowa również włączyła się w akcję.
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest: „WspieraMy zawodowo, wybieraMy odlotowo!”. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych. Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w wielu miastach odbywają się konferencje, wykłady, konkursy, spotkania z doradcami zawodowymi, pracodawcami, targi edukacyjne i zawodowe, prezentacje filmów i materiałów dydaktycznych, treningi, warsztaty, festyny kariery, dni otwarte w szkołach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych, akademickich biurach karier oraz w publicznych i niepublicznych instytucjach rynku pracy.

OTK to również czas intensywnej współpracy MUP ze szkołami i uczelniami. Na zaproszenie Urzędu Pracy w Kielcach Marcin Olkowicz, przewodniczący Rady Sektorowej, uczestniczył w wirtualnym spotkaniu z uczniami Zespołu Szkól Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach. Nasz przedstawiciel poprowadził zajęcia poświęcone kompetencjom miękkim w ekonomii i reklamie.
Więcej o Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2020 TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *