Treść artykułu

Renata Dankowska na Gdynia E(x)plory Week

Wirtualny XI Kongres E(x)plory „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji” odbędzie się w w dniach 25-27 listopada 2020. W programie wydarzenia Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, wykłady i pokazy naukowe najlepszych uczelni w Polsce w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz dyskusje o szkole w czasach pandemii.  Jesteśmy partnerem merytorycznym wydarzenia, a jednym z prelegentów będzie przedstawicielka Rady Sektorowej – Renata Dankowska, Prezes Zarządu PROGRA Sp. z o.o., doradca zawodowy, programista. 

Gdynia E(x)plory Week to największe święto nauki i innowacji w Polsce. Składa się z trzech części: Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory, Festiwalu Nauki i Technologii oraz XI Kongresu „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”. Gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia będzie Prof. Ada Yonath, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. W 2009 roku otrzymała tę prestiżową nagrodę w ramach uznania jej pracy związanej z badaniami nad strukturą i funkcją rybosomu.

Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenia projektu poprzez formularz online, udziału w regionalnych eliminacjach w pięciu miastach Polski, odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finału.

Wśród prelgentów  wydarzenia znalazła się również przedstawicielka Rady Sektorowej – Renata Dankowska, która 25 listopada w godz. 12:30-13:30 poprowadzi webinarium live pt.: Mission Impossible, czyli jak w czasach pandemii realizować doradztwo zawodowe.

W ramowych planach nauczania polskich szkół od niedawna funkcjonuje  ważny (szczególnie w trudnych i nieokreślonych czasach pandemii) przedmiot doradztwo zawodowe. W swoich założeniach programowych przedmiot ten ma przygotować nasze dzieci, naszych uczniów do optymalnego zaplanowania swojej kariery edukacyjno-zawodowej. Podczas prezentacji zaprezentowane zostaną zasoby, metody i cyfrowe narzędzia  umożliwiające realizację tego przedmiotu w nowoczesny aktywizujący i angażujący uczniów sposób, a na dodatek zademonstruję jak zrobić to stacjonarnie, hybrydowo lub nawet zupełnie zdalnie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Szczegółowe informacje na stronie: https://www.explory.pl/2020/#kongres-gew 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *