Treść artykułu

Sztuczna inteligencja tematem najnowszego monitoringu Rady Sektorowej

Oddajemy w Państwa ręce czternastą edycję przeglądu informacji istotnych z punktu widzenia sektora, opracowaną na bazie monitoringu mediów, raportów branżowych i innych publikacji.  

W obecnym wydaniu przyjrzeliśmy się tematowi sztucznej inteligencji, który zdominował w ostatnich miesiącach przestrzeń internetu. ChatGPT, OpenAI, Generative AI – bać się czy oswoić? Czy możemy mówić o prawdziwej rewolucji na rynku pracy? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na przyszłość sektora marketingu oraz jak możemy zmaterializować jej potencjał? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w tym monitoringu. Mamy nadzieję, że przedstawione treści okażą się dla Państwa ciekawe i inspirujące.

W monitoringu między innymi:

  • Największy wzrost zatrudnienia na dużą skalę spodziewany jest wśród specjalistów ds. sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, specjalistów ds. zrównoważonego rozwoju, analityków Business Intelligence i analityków ds. bezpieczeństwa informacji (FUTURE OF JOBS REPORT 2023, World Economic Forum).

     

  • Rozwój sztucznej inteligencji może przyczynić się do wzrostu globalnego PKB o 7 proc. w ciągu najbliższych 10 lat, wzrostu produktywności na poziomie rocznym 1,5%, a także wygenerować więcej miejsc pracy miejsc pracy niż zlikwidować (badanie Goldman Sachs z marca 2023).

  • Zgodnie z wynikami badania EY Polska „WPŁYW AI NA RYNEK PRACY” rozwój narzędzi wykorzystujących rozwiązania AI nie ma aktualnie większegowpływu na modele operacyjne w polskich organizacjach. Prawie połowa (43%) nie planuje wprowadzać żadnych zmian w tym zakresie, a kolejne 19% nie ma wyrobionej opinii.%), środowiskowym (28%), a następnie ładu korporacyjnego (18%).

  • Marketingowcy w większości doceniają narzędzia AI, ponieważ ich wykorzystanie przyspiesza pracę (17,5%), usprawnia ją (16%), dostarcza inspiracji (7,6%), pomaga też w researchu, tworzeniu grafik i analizowaniu działań (badanie Evry1, Marketingu przy Kawie i  Instytutu Badawczego IPC z kwietnia 2023)

 

Zapraszamy do pobrania publikacji oraz życzymy udanej lektury!

Wszystkie edycje monitoringów dostępne są TUTAJ>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *