GRUPY ROBOCZE

Wszystkie działania Rady Sektorowej opierają się na pracach grup roboczych, w skład których wchodzą członkowie Rady oraz niezależni specjaliści z Komitetu Eksperckiego. Nad lepszym dostosowaniem systemu edukacji do potrzeb rynku w SKM pracujemy w 5 grupach:

Grupa Robocza ds. Badań

Kompetencje Grupy: monitorowanie potrzeb pracodawców oraz poziomu kompetencji pracowników; przygotowywanie rekomendacji do BKL (Bilans Kapitału Ludzkiego) oraz promocja udziału w BKL wśród przedsiębiorców z SKM


Członkowie Grupy:

  • Lider: Łukasz Bis, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 
  • Agnieszka Suter, TIME / Grupa ZPR
  • Adam Sokołowski, Nuntius
  • Magdalena Skowronek, Ringier Axel Springer Polska
  • Ewa Duda-Maciejewska, Good Company
  • Marcin Olkowicz, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
  • Paweł Bylicki, Public Dialog
  • Roland Zarzycki, Collegium Civitas
  • Marta Chmielewska, Mea Group
  • Paweł Tyszkiewicz, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
  • Tomasz Baran, Ogólnopolski Panel Badawczy 
  • Dagmara Robak, Dentsu Aegis Network Polska

Patron: Ewa Opach, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, Wiceporzewodnicząca Rady Sektorowej

Grupa Robocza ds. Edukacji

Kompetencje Grupy: tworzenie nowych programów edukacyjnych dla sektora edukacji formalnej i pozaformalnej; nawiązywanie współpracy z uczelniami, szkołami i innymi podmiotami kształcenia; inicjowanie współpracy uczelni i szkół z przedsiębiorstwami; tworzenie porozumień edukacyjnych


Członkowie Grupy:

  • Lider: Marek Banaszak, Collegium da Vinci
  • Wojciech Kreft, Neokariera
  • Dariusz Rzontkowski, Huta 19 im. Joachima Fersengelda
  • Adam Sokołowski, Nuntius
  • Sławomir Gawroński, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Daria Nawrat, Ringier Axel Springer Polska
  • Agnieszka Marzęda, Polskie Stowarzyszenie Public Relations
  • Emilia Zakrzewska-Koszel, Polskie Stowarzyszenie Public Relations
  • Renata Dankowska, Progra
  • Marzena Denkiewicz, Business Centre Club
  • Włodzimierz Schmidt, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska
  • Wojciech Szymański, Ideo Force
  • Tomasz Rzepniewski, Wavemaker
  • Ewa Borkowska, Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach
  • Adrianna Kubik-Przybył, They.pl
  • Marcin Olkowicz, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
  • Dorota Bieniek-Kaska, LoveBrand Relations
  • Roland Zarzycki, Collegium Civitas
  • Kamil Rychlik Higher, daw. Brave Agency
  • Magdalena Magusiak, Dentsu Aegis Network Polska
  • Mateusz Felsmann, Twin
  • Łukasz Bis, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Jacek Szostak, daw.Starcom
  • Agata Kaczmarska, Dentsu Aegis Network Polska
  • Michał Dunin, WebTalk
  • Magdalena Szmidt, MOSQI.TO
  • Małgorzata Węgierek, Havas Media
  • Zbigniew Nowicki, Bluerank
  • Ewa Duda-Maciejewska, Good Company
  • Marta Chmielewska, Mea Group

Patron: Ewa Opach, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, Wiceprzewodnicząca Rady Sektorowej

 

Grupa Robocza ds. Legislacji

Kompetencje Grupy: rekomendowanie rozwiązań lub zmian legislacyjnych w obszarze edukacji formalnej i kształcenia branżowego; nadawanie uprawnień dla organizacji branżowych do prowadzenia szkoleń i kursów certyfikowanych oraz tworzenie programów edukacyjnych dla zawodów


Członkowie Grupy:

  • Lider: Agnieszka Marzęda, Polskie Stowarzyszenie Public Relations
  • Emilia Zakrzewska-Koszel, Polskie Stowarzyszenie Public Relations
  • Włodzimierz Schmidt, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska
  • Agnieszka Bacińska, Walk PR
  • Marcin Olkowicz, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR 
  • Jarosław Miszczak, Bluerank
  • Michał Dunin, WebTalk
  • Tomasz Woźniak, Future Mind

Patron: Ewa Opach, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, Wiceprzewodnicząca Rady Sektorowej

Grupa Robocza ds. Ram Kwalifikacji

Kompetencje Grupy: identyfikowanie potrzeb utworzenia Sektorowej Ramy Kwalifikacji oraz opracowanie rekomendacji w tym zakresie


Członkowie Grupy:

  • Lider: Magdalena Drzazga, Chapter1
  • Agnieszka Suter, TIME / Grupa ZPR
  • Marek Banaszak, Collegium da Vinci
  • Sławomir Gawroński, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Włodzimierz Schmidt, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska
  • Ewa Opach, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska
  • Grzegorz Krzemień, GoldenSubmarine
  • Tomasz Rzepniewski, Wavemaker
  • Anna Kwiatek, Wavemaker
  • Jarosław Miszczak, Bluerank
  • Marcin Gaworski, 180heartbeats + JUNG v MATT
  • Wioletta Baśkiewicz, Chapter1
  • Tomasz Woźniak, Future Mind
  • Jacek Szostak, daw. Starcom
  • Agata Kaczmarska, Dentsu Aegis Network Polska
  • Anna Kupczyk, GroupM
  • Dagmara Robak, Dentsu Aegis Network Polska
  • Wojciech Starzewski, daw. Omnicom Media Group

Patron: Marcin Olkowicz, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, przewodniczący Rady Sektorowej

 

Grupa Robocza ds. Rynku Pracy

Kompetencje Grupy: inicjowanie współpracy pomiędzy członkami a podmiotami rynku pracy; inicjowanie i planowanie działań informacyjnych; promujących wiedzę o poszukiwanych kompetencjach w Sektorze; proponowanie udziału w wydarzeniach, spotkaniach i konferencjach


Członkowie Grupy:

  • Lider: Zbigniew Brzeziński, Miejski Urząd Pracy w Kielcach
  • Wojciech Starzewski, daw. Omnicom Media Group
  • Agnieszka Suter, TIME / Grupa ZPR
  • Krzysztof Bernatowicz, GroupM
  • Anna Maciągowska-Rybicka, Havas Media
  • Mieszko Maj, Walk PR
  • Katarzyna Kozakowska, Wojewódzki Urząd Pracy Warszawa
  • Ewa Opach, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska
  • Joanna Czekaj, Sales Tube
  • Małgorzata Olkowicz, Ministry of Creativity
  • Renata Syperek-Komar, ConTrust Communication
  • Anna Elwart, Digital Resolution
  • Marcin Gaworski, 180heartbeats + JUNG v MATT
  • Sylwia Chmielewska-Fryze, Sales Tube
  • Kamil Rychlik, Higher, daw. Brave Agency
  • Małgorzata Węgierek, Havas Media
  • Urszula Lisiecka, DDB
  • Artur Kudzia, Miejski Urząd Pracy w Kielcach
  • Marta Stanejko, Dentsu Aegis Network Polska 

Patron: Marcin Olkowicz, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, przewodniczący Rady Sektorowej