Treść artykułu

Czas wyborów! Głosuj na najlepszych kandydatów Plebiscytu „21 osób Flexi na XXI wiek”!”

Trwa Plebiscyt 21 Osób Flexi na XXI wiek, nad którym Rada Sektorowa objęła patronat. Ideą inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potencjał społeczny, ekonomiczny i zawodowy pokolenia 50, 60, 70-latków, które staje się znaczącym graczem w gospodarce. W Polsce według danych GUS za 2019 rok udział osób powyżej 50. roku życia w ogólnej liczbie ludności wynosił 37,4% – to grupa licząca już ponad 14 milionów, która będzie się stale zwiększać. Zmieniająca się sytuacja na rynku pracy wskazuje na potrzebę większego wykorzystania potencjału dojrzałych pokoleń. Stanowią one także ogromną siłę nabywczą. Czas więc, by były należycie docenione.

Etap głosowania – już czas!

  • Od 21 października od g. 12 do 20 listopada 2021 r. trwa głosowanie w dwóch kategoriach: „Znani i Lubiani” oraz „Odkrycia Flexi”.
  • Lista 42 Nominowanych zostanie opublikowana 22 listopada 2021 r.,
  • 1 grudnia 2021 r. Kapituła przedstawi 21 Laureatów.

Kandydatów zgłaszano w dwóch kategoriach: „Znani i Lubiani” oraz „Odkrycia Flexi”. Pierwsza kategoria to osoby 50+ z obszaru sztuki, kultury, biznesu, mediów, sportu, integracji lub wolontariatu, powszechnie znane i aktywnie działające na rzecz społeczeństwa. Druga to osoby 50+ znane i cenione w swoim specyficznym obszarze działalności lub w lokalnych środowiskach, wartościowe, inspirujące.

W kategorii „Znani i Lubiani” zgłoszeni są m.in.: Jan Adamski, Krzysztof Bielecki, Beata Borucka, s.Małgorzata Chmielewska, Krystyna Czubówna, dr Paweł Grzesiowski, Elżbieta Godderis, Ewa Błaszczyk – Janczarska, Krystyna Janda, Marek Kamiński. Ireneusz Korzeniowski, Władysław Kozakiewicz, Jolanta Kwaśniewska, Krystyna Lewkowicz, Maryla Rodowicz, Jacek Santorski, Andrzej Skworz, Piotr Zenon Voelkel, Ewa Wycichowska, Maciej Orłoś, Beata Pawlikowska, prof. Adam Alfred Zych. Każda z tych osób jest wyjątkowa i jej szczególne osiągnięcia zostały podkreślone przez zgłaszających inspirującymi uzasadnieniami. Te historie trzeba poznać.

W kategorii „Odkrycia Flexi” znaleźli się menedżerowie, lekarze, sportowcy wolontariusze, podróżnicy, działacze społeczni, biznesmeni, lokalni twórcy, szkoleniowcy i edukatorzy, fotografowie oraz ludzie mediów z całego kraju. To zacne grono powiększa się, ukazując unikalne osiągnięcia Pokolenia Flexi i zwracając uwagę na wartości, które reprezentuje. A z każdym kandydatem historia jego osiągnięć i aktywności.

Jak głosować w Plebiscycie?

Głosujemy poprzez stronę: plebiscyt21.flexi.pl, oddając głosy na przedstawicieli obu kategorii. Tam też można znaleźć zasady głosowania, regulamin Plebiscytu i inne niezbędne informacje oraz poczytać inspirujące historie.

Codziennie możesz oddać 3 głosy na różnych kandydatów w każdej z kategorii, czyli łącznie 6 głosów. Do dzieła!

Głosując, masz wpływ na to, kto zostanie wybrany do grona 42 Nominowanych. Do tej grupy trafi 20 kandydatów z największą liczbą oddanych głosów w kategorii „Znani i Lubiani” oraz 22 kandydatów z największą liczbą oddanych głosów w kategorii „Odkrycia Flexi”.

Ostatecznego wyboru 21 Laureatów Plebiscytu dokona szacowna Kapituła w skład której wchodzą: ks. Adam Boniecki, prof. dr hab. med. Anna Dobrzańska, Dariusz Duma, Agnieszka Holland, prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz, Ilona Łepkowska, Tomasz Mikołajczak, Henryk Orfinger.

Więcej informacji o Plebiscycie:  https://plebiscyt21.flexi.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *