Treść artykułu

Dugi etap konkursu „Biznes z klasą” pod naszym patronatem zakończony!

Od pomysłu do własnej działalności gospodarczej. W Kieleckim Parku Technologicznym odbyły się warsztaty z przedsiębiorczości w ramach konkursu „Biznes z klasą”, który objęty jest patronatem Rady Sektorowej. Uczniowie kieleckich szkół ponadpodstawowych uczyli się jak zaprezentować swoje pomysły na własny biznes, albo projekt akcji społecznej.

Konkurs „Biznes z klasą” organizowany jest w ramach Programu Edukacja Przedsiębiorczości – projektu Urzędu Miasta mającego na celu rozwijanie postaw przedsiębiorczych, umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz pobudzanie kreatywnego myślenia, a także promocja innowacji wśród młodzieży.

Konkurs „Biznes z klasą” składa się z czterech etapów. Pierwszym zadaniem uczniów było opisanie pomysłu przedsiębiorczej inicjatywy. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się dziesięć zespołów: Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego z projektem – „Zgotuj sobie sukces seniorze – jedz zdrowiej żyj dłużej”, Zespół Szkół Ekonomicznych z projektem – „Appunti  – EKA na 5”, Zespół Szkół Elektrycznych z projektem – „Zielony Szał”, Zespół Szkół Elektrycznych z projektem – „Notification Provider”, Zespół Szkół Elektrycznych z projektem – „Crypto Investments MTW”, IV LO z projektem – „Międzyszkolny Serwis Komputerowy”, IV LO z projektem „Szkolna Agencja Turystyczna (SAT)”, Zespół Szkół Mechanicznych z projektem – „Wyczesany Mechanik”, Niepubliczne Technikum Zawodowe z projektem – Beauty Factory – mobilny stylista”, Zespół Szkół Informatycznych z projektem „(Prawie) Darmowy Serwis Komputerowy”.

– Cieszę się, że Kielecki Park Technologiczny może dostarczyć młodym ludziom wiedzę na temat przedsiębiorczości, ale mam nadzieję, że za parę lat przyjdą do nas ponownie z realnym pomysłem na biznes. Wówczas będziemy mogli odpowiednio się nimi zaopiekować i dać im dobre warunki do funkcjonowania i dynamicznego rozwoju – powiedziała Justyna Lichosik, dyr. Kieleckiego Parku Technologicznego.

Ważna jest także umiejętność zaprezentowania swojego pomysłu. Uczniowie poznawali kilka technik.

– Aby przejść do następnego etapu konkursu trzeba przekonać do siebie jury. Cały warsztat poświęcamy trenowaniu technik prezentacji projektu. Nabyte umiejętności pozwolą uczniom poznać swoje mocne strony i zaplanować wystąpienie – mówi Zbigniew Brzeziński z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Demo Day, czyli prezentacja projektów odbędzie się 27 kwietnia w CK Technik. Komisja konkursowa dokona ich oceny i wyłoni pięciu laureatów. Finał konkursu „Biznes z klasą” zaplanowano 21 czerwca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem konkursu jest Prezydent Kielc, a inicjatorem wydarzenia jest Centrum Obsługi Inwestora w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *