Treść artykułu

Festiwalu Komunikacji Społecznej „Trzy światy – świat realny, świat opowiadany, świat wirtualny” już 7-8 grudnia!

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji  Festiwalu Komunikacji Społecznej „Trzy światy”. Wydarzenie upłynie pod hasłem Magia Wartości, a organizowane jest przez Wydział Zarzadzania Politechniki Częstochowskiej oraz Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie.  Rada Sektorowa jest partnerem wydarzenia.

W drugiej edycji Festiwalu wykraczamy poza samą reklamę, a zaczynamy zmierzać w kierunku komunikacji w szerszym ujęciu. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do ludzi młodych – studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych i odbędzie się w dniach 7 – 8 grudnia w Częstochowie. Podczas jego trwania uczestnicy będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach oraz debacie.

Tematyka drugiej edycji to: Magia Wartości. Obszarem prowadzonych rozmów będzie sposób istnienia wartości oraz znaczenie wartości dla współczesnego człowieka, szczególnie ludzi młodych. Chcemy podjąć dyskusję na temat sposobu współdzielenia współczesnych wartości, na temat różnic generacyjnych i kulturowych we współodczuwaniu wartości. Wartości są w znacznym stopniu komunikowane czyli to co będziemy uznawać za wartość jest nam przekazywane w procesach socjalizacji. Ważnym zagadnieniem zatem staje się treść i forma komunikowania wartości na przykład w debacie społecznej. Komunikacja społeczna w gruncie rzeczy dotyczy właśnie komunikowania…wartości. Ideę II edycji Festiwalu Trzy Światy 2023 stanowić będzie rozpoznanie treści i struktury komunikowanych w przekazie społecznym wartości, jej znaczeń, symboli i toposów oraz form werbalnych, wizualnych i kodów kulturowych.

W ramach Festiwalu odbędzie się konkurs na najlepszy film lub plakat reklamowy pt. „Magia wartości – influencerzy dobra”. Konkurs skierowany jest do studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski.

AGENDA WYDARZENIA:

Wydział Zarządzania, Politechnika Częstochowska ,Al. Armii Krajowej 19

7 grudnia 2024

9.30 aula Wydziału Zarządzania WZ1 – otwarcie Festiwalu

10.00 – 12.30 – aula Wydziału Zarządzania WZ1: Program Profilaktyki Uzależnień – prelekcje i debata w stylu oksfordzkim.

  • Marcin Olkowicz – prelekcja.
  • Karolina Dobosz-Michalczyk, psycholog, pracownik ZSPMiR im. W.S. Reymonta – prelekcja „Spożywanie alkoholu przez młodzież jako wyraz autoagresji”.

Debata prowadzona przez młodzież ZSPMiR im. W.S. Reymonta i IX LO im. C.K. Norwida pt. „Alkohol rzecz zbędna?”

10.00 – 14.00 Wydział Zarządzania sala 011, panele dyskusyjne:

Świat opowiadany: Magia słowa czy wartość obrazu.

  • Prowadzący: dr hab. Piotr Pachura prof. PCz, Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej
  • dr hab. Jacek Sztuka Prof. Pcz, Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej
  • Zbigniew Brzeziński. Lider Grupy Roboczej Edukacja i Kariera, Specjalista w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach, Ekspert Sektorowej Rady ds. Kompetencji Komunikacji Marketingowej

Świat realny. W pułapce wartości: prawdy, półprawdy i kłamstwa.

  • Prowadzący: dr hab. Tomasz Nitkiewicz prof. PCz, Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej
  • Marta Zagożdżon. Dyrektor ds. PR i komunikacji w ConTrust Communication, Ekspert Sektorowej Rady ds. Kompetencji Komunikacji Marketingowej

Świat wirtualny: Wirtualna aksjologia i myślące maszyny.

  • Prowadzący: dr Sebastian Skolik, Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej
  • dr Maciej Sobociński, Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej
  • Maciej Nowicki. Dyrektor kreatywny w All Things AI, Ekspert Sektorowej Rady ds. Kompetencji Komunikacji Marketingowej

14.00 – 15.50: Poczęstunek

 

8 grudnia 2024, Klub Politechnik, Al. Armii Krajowej 23/25

10.00 – 10.30 Otwarcie Festiwalu.

10.30 – 11.00: Wystąpienie Mirelli Panek Owsiańskiej – przewodniczącej jury konkursu „Magia wartości – influencerzy dobra” organizowanego w ramach Festiwalu oraz przedstawicielki Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – partnera konursu.

11.00 – 11.30: Występ Teatru „Radwanek”, który tworzą podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Brata Alberta”.
Tytuł przedstawienia: „Wszyscy jesteśmy z jednego ogródka”.

11.30 – 12.00; Pokaz filmów i plakatów reklamowych nadesłanych na konkurs „Magia wartości – influencerzy dobra”.

12.00 – 12.30: Ogłoszenie laureatów konkursu i wręczenie nagród.

12.30 – 13.00: Zamknięcie Festiwalu.

13.00 – 15.00: Obiad


ODWIEDŻ STRONĘ WYDARZENIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *